Results 1 to 20 of 39

Thread: Posao u Japanu

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,544
    Ima vize za stalni boravak po osnovu posla, tako sam ja dobio za celu porodicu.
    Tada je bilo posle 10 godina, smanjeno je na 5 ili čak 3 godine (kao po osnovu braka). Stalni posao nema vremensko ograničenje i posle 3 godine (tako je sada) podnese se zahtev za stalni boravak, traje obrada 6 meseci i nema nikakve interakcije sa osobljem i intervjua. Ne treba da znaš reč japanskog.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    To je super, bas mi je drago da je ipak moguce dobiti stalnu vizu. Djevojka koju pratim na instagramu redovno za info o japanu. Upravo je danas okacila da je konacno Viza Free haha tj vise ne treba da je produzuje. Trebalo joj je skoro 6 godina da ju dobije. Isto je dosla za Japan kao sto ja planiram, upisala skolu jezika i radila part-time dok je ucila, ona me i savjetovala da trazim posao na Gaijinpot i slicnim sajtovima. Nisam siguran odakle je ali mislim iz Njemacke ili Rusije.
    Attached Images Attached Images   

  3. #3
    Sto se tice fakulteta, koliko je presudan za dobijanje posla? Cuo sam svakakve price da nije moguce dobiti posao bez diplome faksa ili 10 godina iskustva u tom polju da bi se dobio neki posao. Ma da mi je bas ova cura rekla da su neke od njenih kolega dobili poslove sa 0 iskustva i neki bez faksa.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •