Results 1 to 20 of 411

Thread: Šta je bilo za klopu?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,542
    Quote Originally Posted by Maledivna View Post
    Da li taj kobe beef moze uopste da se plati? Koliko kosta ,recimo pola kilo tih listova?
    Ono 5 postova ranije je bio Kobe beef. To je bilo 60EUR za troje. I njih ima raznih.


    Ovo u postu ispred nije Kobe beef. To je normalna australijska uvozna govedina. Sve sto ima na stolu, govedina, svinjetina, piletina, povrce, pririnac, miso supa...sve zajedno kosta 10EUR ako i toliko, za ceo rucak. Mesa je negde 600g (sva tri).

    Ovo je iz radnje, jos i skupa (nabiflani 7-11), 1EUR 100g ove tanko secene svinjetine, tu je negde i ona tanka govedina. To ima po pravim supermarketima jeftinije.

    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Postoji neki japanski kobe beef,koji je neplativ, za taj sam pitala.

    Da li mladje zene uopste danas ozbiljno i kuvaju ili je sve ovako iz pakovanja i supermarketa?

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,542
    Quote Originally Posted by Maledivna View Post
    Postoji neki japanski kobe beef,koji je neplativ, za taj sam pitala.

    Da li mladje zene uopste danas ozbiljno i kuvaju ili je sve ovako iz pakovanja i supermarketa?
    Kuvaju, sigurno da kuvaju. U stvari, kad dobiju decu. Dok rade sve je na brzinu.

    Ovo je najskuplji Kobe beef koji sam slikao, ~30EUR za 100 grama. Video sam jednom i za 50EUR 100g ali nisam imao kameru pa me posle put nije tuda naneo.



    Mozda ima neki koji ide na aukciju pa dostigne kao ona tuna za novu godinu 600K EUR (2,100EUR po kg) ali to je spektakl i predstava a ne normalna prodaja.

    Ostatak prebacen na topik "Kobe Govedina".
    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,542
    Red kao na aerodromu. Stubici, redari prave red u spiralu da bi svi mogli da stanu u 2-3 sata red za cekanje:





    Sta se ceka? Red za restoran Atsuta u Nagoji. Specijalitet ovog restorana je "unagi", jegulja:





    Ima puno kostiju samo su neprimetne. Fantastican ukus.


    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Thai:Najlepsa PM na svetu Som_tum's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    74
    Thai: Przeno govedje mleveno meso.

    1 chen belog luka, sitno iseckan + 1 feferona iseckana, proprzi se u 1 kasiki ulja 1 minut.
    Doda govedina pomesana sa malo bosiljka i proprzi 2-3 minuta.

    Na pirinac se stavi przeno jaje na oko.

    If you can't trust a stranger on the Internet, who can you trust?

    (clone of yoyogi)

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,542
    Thai restoran, kraba u omletu sa povrcem.

    Predjelo. Piletina na stapicu, kriska suvog omleta, spring roll, fish cake, deep fried chicken, supa, salatica:



    Kraba:



    Ima tu da se gilja kroz klesta da se dodje do mesa. Bolje je spremljeno kod kuce (postovano ranije ovde), samo meso, ne treba oklop (koji je vise za ukras):



    Pirinac gore levo, u korpici , je "khao niao", lepljivi. On se prstima "ustine" i uvije u kuglicu kao na levoj strani tanjira. Jede se kao kod nas komadic hleba sa necime (ovde nije zgodno jer je omlet polutecan, to je vise za suve stvari).
    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Thai:Najlepsa PM na svetu Som_tum's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    74
    Padthai, kucna izvedba. Bolja nego u restoranu.

    Vide se prawns a ispod ima malih racica, 3 da se nastave dobije se duzina palidrvceta.

    Boca je "naam pla", fish sauce, to Thai koriste umesto soli. Mala limenkica je ljuta paprika u prahu.

    If you can't trust a stranger on the Internet, who can you trust?

    (clone of yoyogi)

Similar Threads

  1. Bilo sta
    By Forward in forum Buvljak
    Replies: 1
    Last Post: 29-12-13, 09:31

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •