Лудило, значи Други хладни рат ће се манифестовати на исти начин као и Први. Показивање мишића кроз свемирски програм, трка на Месец, овај пут можда и Марс.
У сваком случају, не бих ја страховао за амерички свемирски програм док је људи као твој идол Нил Армстронг и мој идол Илон Маск. Човек је основао Pay Pal, па кад је зарадио паре изашао из тога да би направиo Tesla Automobiles, а онда му је и то било мало па је направио Space X, приватну компанију са главним циљем да за 10-15 година пошаље људе на Марс! Успут има и компанију Solar City која се бави имплементацијом и финансирањем уградње соларних PV модула на куће.... Све фирме праве профит и оно што се зове "Moon shot", велика и ризична улагања у непознато.
Иначе он је прво пробао да убеди САД администрацију и НАСА да они покрену тај пројекат, па кад су они одбили пробао да убеди Русе да му продају ракете, па на крају био приморан (Руси назидали цену) да сам конструише ракетлу и ево га сад свако мало шаље по једну горе у комерцијалне сврхе да би обезбедио позитиван проток новца да може да финансира тај пут на Марс. Луд човек. Његова је идеја и да реализује Hyper Loop, својеврстан топ за транспорт путника на удаљености веће од 1000 миља, рецимо од Сан Франциска до Лос Анђелеса, али сам признаје да за то нема довољно времена да се у потпуности посвети. Проглашен за предузимача године у САД.
Притом је потпуно нормалан и скроман, сушта супротност оним каубојима нафташима, наследницима робовласника, који су дрмали америчком економијом раније. Долази време "штребера", само да average Joe схвати да то мора мало и држава да погура.

ево један интервју са њим у Кан академији, мало подужи, али сјајан