Results 1 to 20 of 90

Thread: Kako se to radi kod nas na Istoku - zanimljivosti

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ovo je kao najnovija vest?????
    недеља, 22. јан 2012, 13:49 -> 15:01
    Препливао ледени шанац да види цара!

    И у 21. веку поданици сањају да упознају цара! Тридесетогодишњи мушкарац, само у доњем вешу, ухапшен је у кругу Царске палате у Токију пошто је препливао шанац са леденом водом у нади да ће видети цара Акихита.
    Јапанац ухапшен у комплексу Царске палате у Токију бранио се пред полицијом да је препливао шанац у жељи да види цара, јавио је АФП.


    Дежурни полицајац у палати рекао је да је ухапшени младић стар око 30 година, на себи имао само доњи веш и да ће полиција установити да ли је ментално способан за судски поступак.
    Полицајци верују да младић изгледа није био политички мотивисан за инцидент.
    „У време хапшења, око 4.30 ујутро, младић је рекао 'Дошао сам да видим цара. Пливао сам'", објаснио је дежурни полицајац задужен за безбедност у палати.

    Јапански цар Акихито

    Одело ухапшеног пронађено је поред јавног пута крај шанца, који окружује комплекс Царске палате.
    Иначе у Токију пада слаба киша и хладно је, а температура је око четири степена Целзијуса.

  2. #2
    To sigurno nije obicaj.

    Pogotovo ovaj tip, ocigledno ranoranilac, prvo je bio na cajanki sa princezama pa onda krenuo sabajle da vidi Cara, plivajuci skoro go u ledenoj vodi. Nije ga ni briga kako je odeven, mora da je racunao na umetnicki dojam.

  3. #3
    Novogodisnji obicaj, jos traje. Pravljenje tradicionalnih zimskih kolaca, mochi.

    Isao i ja, jedna prijateljica je komandir skauta, u njihovom kampu se to desavalo. Januar mesec, oni u kratkim pantalonama (posle smotre su se obukli):




    Pirinac (nije isti kao za sto, drugaciji je i ima ga u dzakovima na tone po supermarketima oko nove godine) se skuva u melasu, ocedi se i stavi u ovaj kameni tuch:




    Onda ga jedan udara maljem a izmedju dva udarca drugi ga zamesi kao testo, na brzinu:




    Probao i ja:




    Tu se svi izredjaju dok ga ne utuku:





    Mochi su razni, ovi su sa pasuljem:





    Ovi su ukrasni. Iseku pirincevo testo na trake. onda trake rolaju oko grancica:











    Za ukras, skupo i profesionalno napravljeno, ovako se izlozhi, kao u foajeu mog tokijskog ofisa. Ko god prodje, bez obzira na kom je polozaju u firmi, isao je isto ovako negde da pravi mochi:



  4. #4
    Drzavna uprava, ono sto se kod nas zove "Opstina". Zgrada Opstine:





    Unutra je ovako: nema saltera, nema kancelarija, sve otvoreno:





    Kada se sretnes sa sluzbenikom u zgradi, sklanja ti se sa puta, pokloni se i pozdravi te.

    Vreme usluge (isao sam da popunim formular za "decji dodatak", 130EUR mesecno) i bio sam "in and out" za 4 minuta. To je bilo u 10 ujutro, u 3 popodne pare su (za 3 meseca) vec legle na racun.

    Generalno je pravilo da "public servants" sluze narodu, nema luksuza, nema slanja u krug, ljubaznost i efikasnost koju u zivotu (pre Japana) nisam video. Ni po Zapadnim zemljama.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,542
    Za Aichi World Expo 2005. napravljen je Linimo maglev voz. Moja kuca je na jednoj od stanica.

    To je 9km duga linija, max brzina je 100km/h i voz lebdi 8mm iznad shina.



    Besshuman je, nema dodira sa shinama. Jos, nema ni masinovodju - potpuno je robotizovan. Stanice imaju po jednog sluzbenika, karte se prodaju na automatu i prolazi se kroz turnstyles, bez nadzora.

    Stanica:



    Ovo su shine: pljosnate, nad njima ceo voz lebdi:






    Kada voz dodje u stanicu i stane, otvore se vrata na ovom staklenom zidu i na vozu:





    Ovako je u prvom vagonu. Nema vozaca:




    Sad, da se malo provozamo, snimio sam stojeci kao iza nepostojeceg masinovodje:




    Jos jedan klip:



    Nehumano, nema ni vozaca, sve roboti? Istina je, samo do voza moze da se stigne "kroz baste i prechice znane". Slikano sa same stanice, u jednom kadru je i moja kuca:




    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,542
    Japan, opsednutost pruzanjem dobrih usluga. Nekad ti dodje i neprijatno.


    Auto servis. Mehanicar objasnava musteriji sta je sve uradjeno, zasto i koliko je kostalo. Pri tome kleci sa strane:



    Isto tako i konobari uzimaju narudzbu, klececi uz sto.


    To se desava i u ustanovama. Cak i u americkoj Citibank, sluzbenica banke kleci pored musterije koja sedi i objasnajava sta mu treba.







    Ja sam ovaj sa desna sto slika u ogledalu, zato su lose ove 2 slike.

    Tu je i problem: zapadna firma da dodje sa svojim nacinom usluge, ne bi prezivela 6 meseci, cak ni Citibank. Mora da se radi po tradiciji i sa ljubaznoscu kako i lokalne firme rade.
    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,542
    Malopre sam se vratio iz restorana. Kao sto rekoh, konobari obicno kleknu dok primaju narudzbu. Restoran je porodicni, ljudi sa malom decom.


    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Kako dobiti vizu na godinu dana?
    By Koyo in forum Japan
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-15, 07:34
  2. B92: Radi kao Japanac, živi kao mrav
    By yoyogi in forum O Japanu, Tajlandu, Istoku iz strane štampe
    Replies: 1
    Last Post: 13-11-14, 11:16
  3. Zanimljivosti - razno
    By Raamen in forum Naš student u Japanu
    Replies: 0
    Last Post: 06-03-13, 22:35

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •